Bude vojna! Vieš čo hovoríš?

Autor: Monika Sobeková | 20.9.2012 o 16:47 | (upravené 20.9.2012 o 17:02) Karma článku: 7,56 | Prečítané:  2496x

Z každého rohu na nás číhajú správy o hrôzostrašných dopadoch krízy. Skloňujeme slovo chaos, nepokoje a vojna. Vieme, čo hovoríme?

Z každého rohu na nás číhajú správy o hrôzostrašných dopadoch krízy. Aj tí, čo majú peniaze ich šetria a nepúšťajú do obehu, čo prináša ešte horšie následky. Načo si šetriť peniaze, keď v zlých časoch aj tak nebudú mať hodnotu? Formujú sa dve skupiny, jedna tvrdí, že situácia je taká neúnosná, že rastúca nezamestnanosť prinesie ďalšie problémy, nesplácanie hypoték, ľudia nebudú mať kde bývať, začnú nepokoje, nebudeme mať prácu, čím kúriť, čo následne vyústi do vojny. Nevadí píšu, aj tak treba túto našu spoločnosť trochu „prečistiť“. Druhá skupina zastáva názor, že informácie o prehlbujúcej kríze tlačia do médií isté záujmové skupiny, ktoré chcú „nové zriadenie“ asi je jedno či Európy alebo sveta. Keď už budú mať ľudia pocit, že situácia je neúnosná, prídu s riešením krízy a nápadom vytvoriť „nové zriadenie“ a ľudia budú brať akékoľvek riešenie a budú ich vnímať ako záchrancov.

 

Ale nie o tom som chcela písať. Stále viac sa spomína, že v spoločnosti sa formuje väčšie napätie a skloňujú sa slová ako chaos, nepokoje a vojna. Áno, vojna, to slovo sa opakuje často, ľudia hovoria o tretej svetovej vojne, ale asi málokto si uvedomuje čo hovorí.

 

Vojna, to znamená, že všetci aktívni muži od 18 až do 60 rokov (asi) by museli narukovať.  Boli by medzi nimi vaši bratia, otcovia, synovia, manželia. Zavrite oči a predstavte si to, rukovali by ako títo gardisti

 

Môj muž strážil na vojne muničný sklad a letisko, takže by išiel dolu asi medzi prvými.....

gardisti.jpg

gardista.net

Vojna, to znamená, kompletne zničené hospodárstvo a krajina. Roky sa trápime so splátkou hypoték na byty a domy, ktoré by zrazu boli fuč ako mihnutím zlého čarovného prútika. Plačeme, keď nám nevýde akási maličkosť alebo blbosť, čo by sme robili potom? Zavrite oči a predstavte si, že toto je váš dom!

535919_vojna-kosovo-1999-crop.jpg

TASR

Vojna! A pritom to slovo ľudia s takou ľahkosťou púšťajú z úst, ako keby najhorším dôsledkom vojny bola iba zlomená ruka. Dôsledkom vojny je často zlomenie národa, ľudí a ich životov.

209474_rusko-gruzinsko-osetsko-bombardovanie-vojna.jpg

cas.sk

Ľudský život je taký krehký a my sme takí hlúpi a krátkozrakí. Je nás síce niekoľko miliárd, no životy sú nám úplne ukradnuté. Peniaze a honba za komfortom nás doviedli až sem. Toto bol krátky článok o zlomku dôsledkov vojny, o ktorej často tak ľahkovážne hovoríme a píšeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?