Na život máme 4 hodiny

Autor: Monika Sobeková | 28.11.2012 o 18:53 | Karma článku: 11,62 | Prečítané:  1250x

Pomaly svitá, za uchom zvoní neúprosný mobil, ktorý hlási, že je čas vstávať. Vstávať??? To snáď nie... ešte pár minutiek, hovoríte si v mysli a posuniete budík o 5 minút. Za chvíľu vás zase prebudí hlas budíka... a takto sa to opakuje prvýkrát, druhýkrát, tretí... až je 6,30 a vy už viete, že nutne musíte vstať, lebo ak vyrazíte neskôr, tak stihnete v meste zápchu, nestihnete si kúpiť raňajky, prídete neskôr do práce, budete musieť odísť neskôr z práce a potom večer prídete zase neskoro domov. Nič sa nedá robiť, treba vstávať.

O 7.15 vyrážate z domu, o ôsmej prídete do práce, odbíja päť a vy ste stále v práci, vybavíte posledný mail a chcete odísť rýchlo domov, lebo by ste si radi ešte kúpili po ceste večeru, aby ste neišli spať vyhladovaný ako vlk. Oblečený, s taškou v ruke vás pri odchode zastaví šéf, že ešte potrebuje doriešiť nejaké veci, lebo doteraz si na to nenašiel čas a tak...... skladáte kabát i tašku, sadáte si za PC a snažíte sa rýchlo vybaviť, čo vám ešte nakázal.

Odbíja šiesta a vy si v mysli hovoríte, že už je naozaj čas ísť domov, po ceste si kúpite niečo jesť a keď prídete domov je osem hodín.

Prídete na byt a vtedy sa to začína.... sadnete si, privriete oči a máte chvíľku pre seba. V mysli vám prebleskne, hlavne musím ísť skoro spať, aby som tentokrát ráno už vstal zavčasu a všetko stihol. Pozriete si noviny, Panelák a je pol desiatej. Potmolíte sa po byte a je jedenásť a to už je naozaj najvyšší čas, aby ste zase skončili v posteli.

 

Toto bol harmonogram slobodného človeka, ktorý nemá deti. Ak deti máte musíte vstávať skôr, aby ste im nabalili desiatu, odviezli ich do školy, vybrali do školy, zaviezli na krúžky, vyzdvihli z krúžku a večer sa s nimi učili.

 

Zrátali ste si koľko hodín máme na život? Keď prídete domov o siedmej z práce – do jedenástej to sú 4 hodiny.

Áno, 4 hodiny na život, zvyšok spíme a pracujeme.

Pre tých, ktorí sa starajú o deti je to aj menej, ale deti sú naša budúcnosť, preto sa im musíme venovať.

 

Kedy človek premýšľa? Kedy žije? Koľko toho stihne za 4 hodiny????

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?