Sú politici odrazom našej spoločnosti?

Autor: Monika Sobeková | 9.1.2013 o 9:55 | Karma článku: 12,31 | Prečítané:  682x

Sľubujú, klamú, sú chamtiví, málo empatickí a milujú moc. Sem – tam sa medzi nimi nájdu aj čestní, zodpovední a citliví ľudia, ktorí bojujú za spravodlivosť a pre dobro tohto štátu, ale takí to tam zvyčajne nevydržia.

Áno, aj takí sú politici a politika. Všetci doma hromždíme, keď vidíme televízne noviny, aké vysoké berú úplatky, ale nikoho na Slovensku ešte nestihli odsúdiť. Nebolo na to času, 20 rokov je predsa taká krátka doba!!!

 

Keď vidíme, že v čase krízy a vysokej nezamestnanosti riešia samé hlúposti a banality a pritom chudoba na Slovensku iba prekvitá.

 

Keď vidíme, že ich sľuby sú obrovské, ale činy také maličké, že by ste ich s lupou museli hľadať.

 

Keď vidíme, že neschvaľujú zákony pre ľudí, ale pre úzke záujmové skupiny.

 

Keď vidíme, že školstvo a zdravotníctvo sa rúti do čiernej diery a oni ho posadili ešte na rýchlejší vlak, nech je v tom pekle skôr.

 

Keď vidíme, že ich plat sa počíta na tisíce eur, ale náš je ledva zopár stoviek, ale my sme mu dali svoj hlas, a my sa každý mesiac bojíme, či budeme mať na splátky a zavalení povinnosťami nemáme ani minútku pre seba a tento život prežijeme rýchlejšie ako si stihneme všimnúť.

 

Keď vidíme, že väčšina z nich je od slušných ľudí na míle vzdialená. Možno je tam tých slušných aj väčšina, ale tých zopár nešťastlivcov svojimi výrokmi a hlavne činmi všetko prehlušia.

 

Ukazujeme prstom, sme sklamaní a hneváme sa, ale nezabúdajme na to, že politici sú odrazom spoločnosti, jej zákonov a koniec koncov toho, čo im ľudia dovolia. Sú odrazom spoločnosti, ktorú tvoríme my všetci. Každý z nás má v sebe skrytú túžbu po moci, každý by chcel byť bohatý a rozhodovať. Ako by sme sa chovali my, keby sme boli na ich mieste? Možno tak isto a možno ešte horšie. Kto je bez viny, nech hodí kameňom.

 

Možno, keby sme my boli iní .......možno,... ale nie sme...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?