Veční hľadači

Autor: Monika Sobeková | 21.2.2013 o 15:46 | Karma článku: 6,71 | Prečítané:  533x

Hľadáme všade okolo seba, ale zabúdame na to, že podstatné je hľadať vo vlastnom vnútri. Ževraj je to tak, svet je dnes plný ľudí, ktorí stále hľadajú, hľadajú a sami nevedia čo. Sú to takí hľadači pokladov, ale zabúdajú na to, že poklady sú ukryté v hlbinách a chránené zlými drakmi.  

Hľadajú čosi iné, čo ich zachráni .......pred úlohami, ktoré ich čakajú pred dverami.....

.... pred rozčúlenou manželkou .....alebo netrpezlivou matkou ......pred nedočkavým šéfom alebo lenivým kolegom....pred otravnou susedou alebo nervóznou poštárkou.....pred vlastnými novoročnými predsavzatiami ....ale aj starými hriechmi.......pred nočnými morami....ale aj naivnými snami.

 

Hľadajú únik, často za cenu straty vlastného ja.

Hľadajú a dúfajú, že sa niečo v ich živote zmení a veľmi sa čudujú, keď vyskúšajú veľa nových ciest, ale zmena nie a nie prísť. Prečítajú desiatky kníh, ako začať nový život a o duchovnej ceste, dostanú stovky rád, ale zmena stále neprichádza.

 

Hľadači, hľadači – nebuďte slepí. Zavrite na chvíľku oči a zamyslite sa. Nehľadajte pravdu u iných, hľadajte ju v sebe.

 

Hľadači, hľadači, je vás stále viac a viac. Mávate nešťastne rukami, nohami, zavesení v medzipriestore a pritom nevidíte to, čo máte  úplne pod nosom. Vôbec nemusíte chodiť do Tibetu ani stať sa pustovníkom.

 

Stačí začať počúvať svoje srdce a robiť to, čo vám hovorí. Sídli v ňom vaša duša a tá presne vie čo chce, čo sa má v tomto živote naučiť, stačí ju iba počúvať a ...... to je veľmi ťažké, lebo to znamená žiť v tichu a pokoji, čo dnes nevie takmer nik.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?