Tak škodí tá chemoterapia alebo nie???

Autor: Monika Sobeková | 16.5.2013 o 15:19 | (upravené 16.5.2013 o 21:02) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  969x

Netreba veriť na 100 % žiadnej správe v médiách, a súčasný stav nás v potenciálnej paranoji ešte viac a viac podporuje. Jeden deň počujete správu o tom, že chemoterapia podporuje rakovinu a druhý deň čítate blog, ktorý hovorí, že to bolo iba platené PR spoločnosti distribuujúcej výživové doplnky

Netreba veriť na 100 % žiadnej správe v médiách, a súčasný stav nás v potenciálnej paranoji ešte viac a viac podporuje. Jeden deň počujete správu o tom, že chemoterapia podporuje rakovinu a druhý deň čítate blog, ktorý hovorí, že to bolo iba platené PR spoločnosti distribuujúcej výživové doplnky (http://omediach.blog.sme.sk/c/328533/Media-pomahali-sirit-platenu-spravu-o-skodlivosti-chemoterapie.html?utm_source=sme-widget-hp&utm_medium=web&utm_campaign=blog). Je iba na novinároch alebo správcoch webov či si správu, ktorú zdieľajú ďalej overia alebo nie. No, keďže aj oni často tlačia dopredu obsah, ktorý im vyhovuje, niet sa čo čudovať, že zverejňujú kade čo.

Negatívne reakcie na blogu stavajú autorku do pozície, ako by ona obhajovala opačný názor, že chemoterapia naozaj pomáha rakovinu liečiť. Myslím, že to myslela dobre, chcela iba poukázať na hru PR bez ohľadu na to, či je chemoterapia iba business farma firiem alebo nie (aj keď všetci vieme, že je).

Ľudia majú častokrát zatemnené mozgy a prijímajú všetky informácie z médií ako fakt, veria tomu a berú to ako realitu a záujmové skupiny v médiách si iba mädlia ruky.

Ja som sice v tejto veci úplný laik, ale mám rodinné skúsenosti s touto chorobou. A je fakt, že sa dlhé roky nenašiel žiaden účinný liek, iba chorým ničia lekári zdravie a imunitu, ktorú na boj s chorobou potrebujú, chemoterapiou – agresívnou chémiou, ktoré ničí aj zdravé bunky hlava nehlava, ale je výnosným biznisom. Iba málo lekárov odporúča aj kombináciu s alternatívnou medicínou, ale to je skôr o presvedčení a asi na iný článok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?