Múdry panáčik: Zatvárajme ....... všetko čo sa dá, aby sme zefektív

Autor: Monika Sobeková | 20.6.2013 o 14:57 | Karma článku: 12,11 | Prečítané:  737x

Nemenovaný (naozaj si to nepamätám) slovenský portál uviedol pred nedávnom informáciu, ktorú som si musela naozaj poznačiť – pacienti v trnavskej nemocnici sa sťažovali, že neurologické oddelenie bolo preplnené a izby isli na 99 % kapacity, pricom dokonca dopĺňali do izieb ďalšie lôžka. Šlapali na 100 %, konečne podľa predstáv - to je super J    

Po Slovensku sa začali v pomerne koncentrovanej miere pohybovať tzv. múdri panáčikovia („zefektívňovací“ manažéri častokrát platení kadejakými finančnými žralokmi). Títo panáčikovia chcú strašne všetko zefektívňovať, pretože náš štát nešlape ako má. (Túto pravdu im žiaľ netreba sčasti uprieť)

Pod hlavičkou zefektívňovania a racionalizácie zatvárajú, zlučujú a rušia – školy, škôlky, domovy, nemocnice a podobne. Vlastne najčastejšie sú to zariadenia týkajúce sa školstva a zdravotníctva. Ideálne, keď sa dá, tak ho aj kúpia. A chátrajúcu nemocnicu zrazu premenia na super biznis, lebo viete v súkromných rukách to ide, ale v štátnych sa to nedá.

V prípade onej trnavskej nemocnice, by si múdry panáčik mädlil ruky, že je to super na 100 % frčať. Ale obsadenosť nemocnice by mala byť okolo 70 %. Ak sa v nemocnici tlačíte šiesti na izbách, vonku je 30 stupňov a po klimatizácii ani stopy, nie je to žiadna slasť.

Ale naša hymna, ktorá nám je v posledných rokoch stále obúchavaná o hlavu je : zefektívňovať, zrušiť, zlúčiť! A Tak zlučujeme oddelenia, rušíme školy a školky, lebo je málo detí. A čo sa stane, keď detí bude viac a prídu silné ročníky? Myslíte si, že pre nich postavia novú školu? Nie, bude ich v triede 40 a budú sa učiť aj v pivnici.

Pred niekoľkými rokmi keď neboli učňovky populárne a nemali žiakov tak by nedbali vymazať ich z mapy. Dnes, keď zistili, že aj robotníkov treba tak sa zrazu nebudú mať kde poriadne učiť.....

Lebo......... veľmi ľahko sa ruší a zlučuje, ale oveľa ťažšie sa nanovo vybuduje.

Hovorí sa, že chorý a hlúpy národ sa najlepšie ovláda. Obávam sa, že máme k tomu blízko.

Ale...každý si pod pojmom fungovať efektívnejšie asi predstavuje niečo iné..... hm

Nevadí, veď keď zrušíme, za pár miliónov eur to potom obnovíme a zákazku určite vyhrá firma kamaráta primátora "Fera" a všetci budú spokojní.....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?